Неизвестни подробности за Мекотели

Неизвестни подробности за Мекотели

Неизвестни подробности за Мекотели

Blog Article



Третата част от прикритието е позата. Начинът, по който октоподът застава, може да го направи повече или по-малко забележим.

Според някои от изследователите хелционелидите представляват примитивни коремоноги.

Тъй като съвременните мекотели се различават толкова много по анатомия и поведение, определянето на точните им еволюционни връзки е голямо предизвикателство. За да опростят нещата, натуралистите предложиха "хипотетичен прародител на мекотело", който показва повечето, ако не и всички характеристики на съвременните мекотели, включително черупка, мускулест "крак" и пипала, наред с други неща.

Кюретаж. Кюретажът е процес, използван за отстраняване на тъкан.

Бидејќи модерните мекотели толку многу се разликуваат по анатомија и однесување, средувањето на нивните точни еволутивни односи е голем предизвик. Со цел да се поедностават работите, натуралистите предложија „хипотетички мекотел на предците“ кој ги прикажува повеќето, ако не и сите карактеристики на модерните мекотели, вклучувајќи школка, мускулесто „стапало“ и пипала, меѓу другото.

Повеќето од членовите на оваа група или немаат школки, или имаат мали внатрешни школки.

С изключение на главоногите, мекотелите като цяло са нежни вегетарианци. Сухоземните коремоноги като охлюви и охлюви се хранят с растения, гъби и водорасли, докато по-голямата част от морските мекотели (включително двучерупчести и други обитаващи океана видове) се прехранват с растителна материя, разтворена във водата, която поглъщат чрез филтриране.

Облик Създаване на сметка Влизане Лични инструменти Създаване на сметка

Органите за равновесие се наричат статоцисти и се намират в предната част на главата при охлювите, предната част на тялото при мидите и в защитните хрущялни гнезда на главата при главоногите. Инервират се от церебралните ганглии.

И накрая октоподите са мекотели бързи, сръчни ловци, които ловят и ядат голямо разно­образие от животни – от стриди, през раци до риби. Тела без кости, сложна среда, разнообразна диета, избягване на хищниците – всички тези фактори, смята Годфри-Смит, могат да подтикнат еволюцията на интелигентността.

Повеќето остануваат во седиментите на дното на водните тела, иако неколку - како што се цефалоподите - слободно пливаат.

Двучерупчестите са група мекотели, която включва миди, миди , стриди, миди, черупки, бръсначи, черупки на Венера, сондажи, корита и много други (някои от които живеят в дълбоките води и все още не са идентифицирани).

е. тези, които живеят в езера и реки) и сухоземните (обитаващи сушата ) видове.

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

Report this page